A biztonsági ellenőrzés nem a stand-up show helye

Igen, a reptéri biztonsági emberek kedvesek (néha), de nem értékelik a "viccelődtem, hogy bomba van a táskámban" típusú poénokat. Vedd komolyan, légy gyors, és készülj fel:

Vedd le a kabátot, övet, cipőt.
Laptop, tablet külön tálcára.
Igen, a 125 ml-es testápoló is túl sok.

Tipp: Külön zárható tasakba tedd az összes folyadékot – ha csillog, nem baj, csak ne csöpögjön.

Az útlevél a Te felelősséged 

Ne bízd rá a sorsát a kabátzsebedre, a kézitáska mélyére vagy a random cipzáras rekeszre. Legyen egy útlevéltartó szent helyed, ahonnan mindig könnyen előkapható. Ne a sorban derüljön ki, hogy "valószínűleg a duty free-nél hagytam..."

Ne Te legyél az a személy, aki 16 kg-os kézipoggyásszal próbál átslisszanni

A „kis hátizsák” néha gyanúsan gurulós bőrönd formát ölt. A légitársaság mérlege könyörtelen, és ha elkapnak, lehet pakolászni a kapunál, miközben mások néznek, mint egy élő színházi előadást.

Tipp: Egy extra vászontáska megmenthet – amit a túlsúlyos cuccoknak „hirtelen” a hátadra dobsz.

A duty free bolt nem mindig olcsóbb – csak jobban illatozik

Nem minden arany, ami fénylik – és nem minden parfüm olcsó, csak mert nincs rajta áfa. Egyes termékek még drágábbak is lehetnek, mint egy sima boltban.

Tipp: Ha tudod, hogy mit akarsz venni, akkor előtte nézd meg az árakat online. A Toblerone-t azért ér minden mennyiségben vinni, mert az már szinte reptéri valutának számít.

Tanuld meg a „reptéri sztriptíz” mozdulatsort

Amint meglátod a biztonsági ellenőrzést, automatikusan kezd el:

  • Öv le

  • Óra le

  • Laptop elő

  • Folyadék elő

  • Megadó arckifejezés fel

Aki gyorsan és hatékonyan csinálja, az VIP szintű utazónak számít és a többiek minden bizonnyal irigykedve fogják nézni.

Töltsd fel az eszközeidet – de ne legyél töltőhely-elfoglaló troll

A legtöbb reptéren már vannak töltőállomások. Viszont nem elegáns, ha 4 eszközt foglalsz el egyszerre és mellé még bekötöd a hajvasalót is.

Tipp: Hozz saját elosztót – ezzel új barátokat is szerezhetsz!

A poggyász címkéje nem dekoráció 

Írd rá a neved, telefonszámod, email címed. Egy egyforma fekete bőröndöt csak az különböztet meg a másik harminctól, hogy az egyik a tiéd. Ha eltűnik, hálás leszel magadnak a névjegyedért.

Figyelj a boarding időre, nem a járat indulására!

Ha 10:00 a gép indulása, az nem azt jelenti, hogy 09:59-kor még belefér egy kávé. A kapuzárás simán lehet 09:30-kor. És nem, nem szoktak utánad szaladni, ha lekésed. Esetleg, ha szerencséd van, akkor a hangos bemondóba bemondják a nevedet, hogy iparkodjállal, mert mindjárt zárják a kapukat. De ez a szerencsésebb eset.

Ne kiabálj a személyzettel 

Ha késik a gép vagy elveszett a csomag, a check-in pultnál ülő ember nem az ördög jobbkeze. Aki kedves, annak gyakran csodák történnek: gyorsabb átfoglalás, jobb ülés, kupon. Éppen ezért is érdemes udvariasnak lenni, még akkor is, ha magadban éppen agyvérzéses állapotban vagy.

Tipp: A „köszönöm” szócska még reptéren is működik és a csodákra lehet képes.

Vigyél magaddal túlélő csomagot

Egy kis nasi, üres palack (amit feltölthetsz), kézfertőtlenítő, zajszűrős füldugó és egy power bank – ezek az utazó túlélőcsomag kötelező elemei. A reptéri szendvics 8 euró, a konnektorok foglaltak, a zaj pedig állandó.

És végül, ne felejtsd el, a repülőtér a világ egyik legfurább, de legizgalmasabb helye. Mindenki megy valahova, mindenki kicsit ideges – és ez így van rendjén. Légy türelmes, nyitott szemű, és ne feledd: ez még csak Neked is a kalandod kezdete.